Venkovní žaluzie nejsou jen stínicí prvek

Komfort, který nabízí všemožné stínící prvky, jako jsou markýzy, žaluzie, závěsy, rolety a mnoho dalších, je až neuvěřitelný. V dnešní době se výrobci soustředí nejen na funkčnost těchto stínících prvků, ale také na estetiku, aby kterýkoli z těchto stínidel byl dokonale zakomponován do celkového vzhledu domu či bytu, ničemu nepřekážel a současně jeho obsluhování byla na té nejvyšší úrovni, co se týče jednoduchosti a spolehlivosti pro uživatele.

Dnes existují takové stínící prvky, které umí dodat domu celkovou eleganci a přitom plně vykonávat svoji funkci.

Vývoj světa venkovních žaluzií

Velkou revoluci v oblasti stínících prvků zaznamenaly v posledních letech venkovní žaluzie, kde skutečně došlo k tomu, že již nebudí nepříjemný dojem a dokonce ani mnohdy nevypadají jako žaluzie.

Ještě před pár lety se museli majitelé domů s venkovními žaluziemi spokojit s tím, že nad okny bude dosti neestetická, až odporná kazeta s navinutou žaluzií, a hyzdit tak celkový dojem z jinak úhledného domu.

Lidé si však nechávali i takové venkovní žaluzie montovat, protože splňovaly více funkcí, než je klasický stínící prvek.

Venkovní žaluzie dnes

Moderní venkovní žaluzie dnes jsou skutečně perfektní a zcela dokonalé. Kdo se pro ně rozhodně, rozhodně neprohloupí, protože většina z nich je sice znatelně dražší, než klasické vnitřní žaluzie, ale zas nadrbou stranu plní mnohem více funkcí, než klasické vnitřní žaluzie.

Navíc skutečny vypadají elegantně, a to téměř na každém typu domu. Dodají stavbě jistý ráz důležitosti a splní důležitou stínící funkci.

Co se výrazně změnilo u venkovních žaluzií

Velký vývoj v oblasti venkovních žaluzií způsobila právě kazeta, do které se žaluzie vytahují, nebo rolují (v závislosti na typu žaluzií). Ta již tak výrazně netrčí, jak tomu bylo bohužel ještě nedávno, ale naopak je dost chytře schovaná, že na první pohled by si ji skoro nikdo nevšiml.

Dokonce namísto, aby budila nehezký dojem, je tak šikovná, že celkově dolaďuje mnohé nedokonalosti stavby a působí dost elegantně.

Pokud stavíte nový dům a o venkovních žaluziích uvažujete, je vhodné je již zakomponovat do stavby, aby tak kazeta mohl být celá úplně schovaná.

Z čeho se venkovní žaluzie vyrábí

Lamely venkovních žaluzií jsou o dost pevnější a tvrdší, než ty vnitřní. To snad není žádný prazvláštní objev.

Obvykle se vyrábí z kovu, plechu, aby tak byly dost odolné vůči přírodním úkazům, jako je vítr, déšť, vánice či sníh a mráz, ale výjimkou nejsou ani dřevěné venkovní žaluzie či žaluziové lamely z bambusu.

Ty se hodí pro dobový exteriér, tedy styl venkovních chat a chalup apod. pro moderní domy je přece jen vhodnější kovová lamela, která je praktičtější a z celkového vzhledu domu efektivnější.

Venkovní žaluzie nejsou jen stínící prvek

Obrovskou výhodou venkovních žaluzií oproti těm vnitřním je to, že nemají jen jednu funkci a to základní, stínící, ale jsou i perfektní ochranou proti přírodním živlům.

Naprosto senzační je stažení venkovních žaluzií v zimě, kdy sníh, mráz a vítr hrají pospolu a tak nejen že znečišťují skleněné tabule, ale také namrzají, bohužel díky tomu postupují nízké teploty přes okno do domu, kde je nutné zvýšit teplotu a tak samozřejmě zatápět na vyšší hranice teplotní, což s sebou nese i větší zátěž na samotnou peněženku.

Venkovní žaluzie tak dost pomohou, coby ekonomický prvek pro zachování tepla a snížení tak potřeb pro zatápění.

Ochrana okna a skleněných tabulí

Nejen jako prvek pro snížení nákladů na vytápění, slouží venkovní žaluzie, ale i co jako prvek pro samotnou ochranu okna. Jestliže v létě zasáhne bouřka s krupobitím, může nadělat více škody, než užitku.

Podobně jako na podzim, kdy naše zeměpisné šířky bývají sužovány silnými větry, rozšiřující prach, písky a titěrné kousíčky špíny a to zejména na skleněné tabule oken. Správně nastavené venkovní žaluzie v mnohém špínu zachytí a okna tak budou déle čistá.

V mnohém ochrání skleněné tabule okenní i před případným zničením, takže se rozhodně hodí do venkovních žaluzií investovat.

Doporučení: Kvalitní žaluzie dodává a montuje firma SUN PROFESSIONALS s.r.o.  – Více informací, kontakt a fotografie výrobku najdete na jejich webu www.slunce-stin.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>