Technika zastiňování oken. Podle čeho vybírat?

V dnešní době spousta lidí řeší problém s výběrem vhodného prvku pro zastínění oken. Jaké zvolit barvy? Chci aby se zvedaly nahoru nebo dolů? Samy nebo manuálně? Pomocí šňůrky nebo madla? Co bude vypadat lépe dohromady s naší sedačkou?

Když se rozhodneme pořídit na okna žaluzie či rolety, tak toto jsou otázky na které by měl být kladen důraz. Neboť jejich výběr je velmi rozsáhlý.

Co děláme špatně?

Zákazník by si měl uvědomit, že se nemusí omezovat pouze na to co je mu nabízeno, ale že si může vymyslet de facto co chce a pak jen hledat co je tomu nejpodobnější nebo si produkt nechat vyrobit na míru.

V dnešní době bohužel 80 % lidí končí s výběrem vhodného zastíňovacího prvku ve chvíli, kdy projde kompletní nabídku sortimentů tří internetových obchodů, které jim vyjeli jako první z internetových vyhledávačů.

Pak to buď vzdají a nechají výběr na pozdější chvíli nebo prostě koupí první věc, která se jim líbí a hlouběji nad tím neuvažují. Problém nastává ve chvíli, kdy mají produkt koupený a doma zjistí, že se jim vlastně vůbec nelíbí. Z těchto důvodů bychom vám rádi poskytli alespoň ten nejzákladnější přehled o nabídce a pár rad podle kterých byste se měli při výběru řídit.

Jak vybírat správně?

Ze všeho nejdříve byste si měli odpovědět na otázku, kolik do dané problematiky chcete investovat. Pokud v tomhle máte jasno, už se nemusíte dále omezovat pohledem typu, co je nejlevnější a prostě už jen budete dále vybírat z cenové kategorie, kterou jste si sami stanovili.

Dále byste se měli zaměřit na účel, jaký by daný produkt dle vás měl splňovat. Jestli chcete, aby byl snadno omyvatelný, aby na něm nebyl vidět prach, aby se hýbal pomocí motoru nebo aby s ním šlo hýbat jen manuálně, aby byl zevnitř oken a chránil tak pouze před světlem, nebo aby byl umístěn z jejich vnější strany a působil tak zároveň jako bariéra, nejen vůči světlu, ale i hluku, nepříznivému počasí a zlodějům.

Jinými slovy řečeno, ujasněte si o jaký materiál máte zájem jestli o žaluzie či rolety, které dále dělíme na předokenní s viditelným boxem nebo na předokenní rolety se skrytým boxem. Teprve až v tomhle budete mít jasno, tak se můžete zabývat tím, jakou chcete aby měly barvu nebo jak dlouhou mají mít záruku. V tom už se vám při výběru žádné meze nekladou.

Toto všechno byste si měli vyjasnit dopředu. Můžete se svou představu pokusit i nakreslit. Internet či prodejny by pro vás měli být až tím posledním elementem ve kterém už jen hledáte variantu nejbližší té, kterou považujete za ideální.

Samozřejmě někdo na takovéto představování nemá talent, ale ohledně materiálu a základního typu konstrukce si umí udělat jasno každý. Ohledně barev se pak můžete buď poradit s některým z vašich známých nebo v řadě prodejen nabízejí designéry, kteří vám s výběrem motivu rádi pomohou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>