Markýza, nejlepší řešení pro zastínění balkónu

Markýzy patří mezi nejoblíbenější způsoby zastínění a to v interiéru či exteriéru. Není divu, přinášejí hned několik předností. Mezi ty nedůležitější patří schopnost dokonalého zastínění větší plochy terasy, balkónu a prosklených výloh.

Každému objektu dodávají jedinečný vzhled a stanou se tak jeho nedílnou součástí. Navíc ovládání markýzy není nijak složité. Pokud zvolíte menší markýzu, můžete ji jednoduše ovládat pouze klikou.

U většího počtu markýz, které pokrývají větší plochu je pohodlnější ovládání pomocí motoru se spínačem. Využít můžete také dálkového ovládání.

Příjemné posezení na balkóně

Dopřejte si pohodlné posezení na svém balkóně, aniž by na vás svítilo sluníčko a měli jste dostatek soukromí. Markýza se tak může stát velmi příjemným společníkem zejména v horkých letních dnech. Ačkoliv patří léto k nejoblíbenějším ročním obdobím, především v panelovém bytě oceníte jakékoliv zastínění.

Kvalitní markýza vám tak může hodně pomoci snížit teplotu vzduchu v bytě a navíc vám zajistí skutečně příjemný pobyt na balkóně, aniž byste si připadali jako v sauně. Zastínění balkónů obvykle vyžaduje speciální konstrukci a tvar markýz.

Instalováním venkovní markýzy, kterou lze umístit na balkón, ale také na terasu či zahradní lodžii, je ideální způsob jak předejít vysokým teplotám a užít si trochu stínu a odpočinku. Venkovní markýzy dokážou velmi dobře regulovat množství slunečního záření, které dopadá na fasádu či prosklené části.

Tím lze snadněji udržet optimální teplotu a také příjemné klima v interiéru. Další výhodou markýz je skutečnost, že fungují jako ochrana před UV zářením. Díky dokonalé ochraně můžete se svou rodinou strávit příjemné odpoledne, aniž byste se museli obávat škodlivého UV záření. V panelových domech si navíc zajistíte soukromí před zvědavými pohledy sousedů.

Ochrana proti slunci, avšak stále krásný výhled

Další předností je, že oproti jiným způsobům stínění, venkovní markýzy odstíní ostrý sluneční svit, avšak nedochází k omezení výhledu do okolí. K markýze lze pořídit další příslušenství, například osvětlovací a topný panel. Markýzu není problém umístit do atypických prostorů.

Energetická úspora

Kromě výše uvedených výhod je třeba popsat ještě jednu, která rozhodně není zanedbatelná. Markýza totiž slouží jako energetická úspora, navíc je velice šetrná k životnímu prostředí. Venkovní markýzy splňují tyto aspekty na 100 %. V létě ušetříte náklady, které byste dali za klimatizaci.

Tím ušetříte nemalou finanční částku a navíc jsou markýzy naprosto šetrné k životnímu prostředí. Venkovní stínění je navíc mnohem více účinné než interiérové stínění. Venkovní markýzy jsou schopné zachytit až 80 % sluneční energie přímo pod okenní plochou. Není divu, že se tak řadí mezi nejúčinnější typy stínění. Ušetříte za energie, takže se jedná o investici, která se vám po čase vrátí.

Proč se rozhodnout pro balkónové markýzy?

Balkónové markýzy jsou velice kvalitní a odolné vůči vodě, deště i náročným venkovním podmínkám. Konstrukce markýzy je totiž ošetřena ochranným vypalovaným lakem, který zajistí markýze ty nejlepší vlastnosti. Také tkanina je ošetřena impregnací, drží si tedy stálost barvy a netvoří se na ní plísně.

Dokonalý design

Venkovní markýza plní nejen funkci ochrannou, ale také designovou. Vhodně vybraná markýza může dokonale doplnit váš exteriér, hodí se pro jakýkoliv typ stavby. V současné době jsou v nabídce zejména moderní markýzy, které si drží styl a jsou vyrobený z vysoce kvalitních látek. Můžete si tedy snadno zvolit barvu a vzor markýzy, aby ladila k fasádě a stala se tak významným architektonickým prvkem. Jde o investici, která se vyplatí.

Doporučení: Kvalitní markýzy od renomované německé firmy Warema (Warema = TOP výrobky co jsou momentálně k dostání na trhu v oblasti stínící techniky) dodává a montuje firma SUN Professionals s.r.o.– Více informací a fotografie výrobku najdete na jejich webu www.slunce-stin.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>